post

Víkendový sumár zápasov

Milý športový priaznivci, vzhľadom nato, že sa väčšina zápasov nášho klubu odohrala na ihriskách súpera vám dnes prinesieme s výnimkou dorasteneckého zápasu len komentár jednotlivých trénerov.

Začíname teda prvým zápasom a to veľmi dôležitým posledným zápasom U19 v jesennej časti sezóny so súperom zo Slažian. Zápas sa začal prekvapujúco tlakom hostí. Veľmi fyzická hra súpera a schopnosť vytvoriť si priestor aj v náročných situáciách čiastočne zaskočila našich technicky dobre vybavených mladíkov. Dôkazom toho bol aj najrýchlejší gól v aktuálnej sezóne v našej sieti. V 2. minúte hráč Slažian Nikolas Tonka vystrelil na bránu a po nie celkom vydarenom zákroku Timoteja Németha skončila lopta v našej sieti. Paradoxne práve tento impulz nakopol naše mužstvo k obratu. Touto cestou by sme chceli aj my v mene celého TJ Nové Sady popriať všetko najlepšie k 18. narodeninám Matúšovi a Lukášovi Luzárovcom, ktorý na zápase tento výnimočný vek oslavovali, nech sa darí chlapci. V 30. minúte sa po krásnej akcii presadil Peter Luzár a vyrovnal na 1:1. V zápätí sa vrútil do šestnástky 2x po sebe Matúš Luzár pričom ho súperovi obrancovia zastavili až nedovolene. Obidva zákroky boli ohodnotené trestným kopom, pričom prvý premenil Pavol Luzár a druhý Lukáš Luzár. Výsledkom 3:1 sa uzavrel 1. polčas. Domáci diváci aj tréneri boli spokojný, no to ešte nevedeli čo sa na nich chystá v 2. polčase. Kanonáda akú málo kto čakal. Gólovo sa presadili od 50 až do 85 minúty Pavol Luzár, Milan Hamšík, Peter Luzár, Igor Ivan a Simon Pinkava čím upravili výsledok na 8:1. V závere stretnutia ešte hostia zo Slažian znížili na 8:2, čím uzavreli stav stretnutia. Po zápase sme poprosili o stanovisko trénera Bujnu:

„Zápas bol presne taký, ako mal byť. Celý týždeň sme tvrdo trénovali a pripravovali sa na súpera, azda ešte svedomitejšie ako na Rišňovce. Je vysoko pravdepodobné, že zimovať budeme na 2. miestne lebo aktuálne sme síce prvý no naši súperi majú o zápas k dobru. Preto sme chceli poraziť všetkých našich priamych konkurentov o postup, aby sme vyslali jasný signál, aké sú naše ciele. Nerobím to často, no dnes by som rád vyzdvihol individuálny výkon Simona Pinkavu. Klobúk dole pre týmto chlapcov, ako ten dnes zahral. Dúfam, že mu to zostane aj v jarnej časti.“

Zápas žiakov U15 sa hral na pôde Selíc. Rovnako ako U19 aj tento zápas bol posledný pre našich žiakov v jesennej časti. Zápas sa skončil remízou 3:3. Telefonicky sme sa spojili s trénerom Martinom Marečkom a poprosili sme ho o komentár k zápasu:

„Zápas bol jedným slovom vyrovnaný. Mohli sme vyhrať, tak ako sme mohli aj prehrať. Myslím si, že delenie bodov je zaslúžené. Moji chlapci podali kvalitný výkon a celkovo som spokojný. Mrzí ma tá jedenástka s ktorej sme dostali gól no taký je futbal. Naším dlhodobým problémom je nedostatočná koncentrácia bezprostredne po strelení gólu. Videli sme to aj na tomto zápase. Boli sme schopný vyrovnať na 1:1 no o 2 minúty nato sme zase inkasovali a opäť sme museli doťahovať manko. Toto je jedna z kľúčových vecí, na ktoré sa cez zimnú prestávku zameriame.“

Vyvrcholením bol zápas nášho A oddielu v Cabaj-Čápore. Zápas sa skončil 4:1 v prospech domácich. O reakciu sme poprosili trénera Maku:

„Zápas by som povedal, že bol pomerne vyrovnaný Priznám sa, že som nečakal až tak vyrovnané stretnutie, lebo okrem dlhodobo zranených som nemal dnes k dispozícií ani odcestovaných Peťa Horaniča či Jana Kadju. Musím priznať, že nás zachránilo to, že sa z maródky vrátil Lukáš Dzúrek spolu s Beňom Tomovičom v kombinácií s podporou z dorastu. Prvý polčas sme nehrali vôbec zle ale treba uznať kvalitu súpera. Musím priznať, že polčasový výsledok 2:1 bol hlavne vďaka obetavému výkonu celého mužstva, no najmä vysoko nadpriemernému výkonu Braňa Boora na pozícii stopéra a brankára Borisa Mičeka, ktorý odvrátili nie jeden gól. Zároveň sa mi veľmi páčil výkon našich mladých pušiek, asi si ich zoberiem už na stálo a tréner Bujna sa bude musieť zaobísť bez nich(smiech). Nedá mi nepovedať to čo vidím celú túto sezónu a to dvojaký meter, ktorý páni rozhodci používajú. Aj dnes sme videli, že hráč Cabaja dostal žltú kartu.

No v priebehu zápasu sa choval prinajmenšom kontroverzne kedy vulgárne nadával pred rozhodcom, či dokonca fauloval Šimona Lamperta tak, že sme ho museli striedať. Logicky som očakával, že pán rozhodca siahne aj po druhej žltej karte, no keď si uvedomil, že by musel hráča vylúčiť, riešil to len ústnym dohovorom. Nemám problém s tým, ak by rovnaké pravidlá platili pre všetkých, s čím mám problém, je že neplatia.“