2. ročník R.B. cupu je úspešne za nami

5.6.2020 bolo krásne nedeľné ráno. Na ihrisku v Nových Sadoch už dobiehali posledné prípravy pred tým, ako mal začať boj o víťaza 2. ročníku R.B. cupu. Okrem domáceho výberu pod vedením Richarda Bujnu sa do tohto ročníku zapojili aj oddiely U19 z Veľkého Zálužia, Výčap Opatoviec a Dolných Obdokoviec. Turnaj sa hral systémom vyraďovacieho pavúka, pričom mužstvá si svoje číslo losovali. Hralo sa štandardne na celé ihrisko 2×35 minút.

Výsledky jednotlivých zápasov boli nasledovné:
1. Veľké Zálužie 4:2 Výčapy Opatovce
2. Nové Sady 8:0 Dolné Obdokovce
3. Výčapy Opatovce 3:1 Dolné Obdokovce – Zápas o 3./4. miesto
4. Nové Sady 7:3 Veľké Zálužie – Finále
Konečné umiestnenie mužstiev:
1. Nové Sady
2. Veľké Zálužie
3. Výčapy Opatovce
4. Dolné Obdokovce

Po turnaji sme poprosili o reakciu na posledný zápas trénera domáceho celku Richarda Bujnu:
„Som neskutočne hrdý na svojich chlapcov. Hlavne na mladších chalanoch ktorý prišli s U15 bolo vidieť, že v tom druhom zápase už mleli s posledného. Chce to veľké odhodlanie podávať konzistentné výkony ak hráte 2 celé zápasy tak krátko po sebe. Zároveň by som rád ocenil kvalitu súperov, napriek veľkej horúčave a turnajovému systému si každé mužstvo zachovalo tvár a odohralo dobré zápasy. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť asi 20 – 25 minút z finálového zápasu, kedy sme si mysleli, že po 5 strelených góloch sú už chlapci z Veľkého Zálužia na lopatkách a oni v tomto krátkom čase začali zápas otáčať na svoju stranu. Úprimne poviem, nebolo mi všetko jedno v tej dobe 😀 . Ale som rád, že sme nakoniec ukázali svoje kvality a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Dúfam, že rovnako dramatické to bude aj keď sa budeme stretávať v 5. lige :D“.

Individuálne ocenenia boli rozdané nasledovne:
1. Najlepší hráč: Peter Luzár – Nové Sady

2. Najlepší strelec: Daniel Bene – Veľké Zálužie

3. Najlepší brankár: Timotej Németh – Nové Sady

V závere by sme sa chceli poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorý zase raz ukázali, že dedinský futbal stojí a padá na ľuďoch ochotných vymeniť svoje pohodlie za tvrdú prácu na ihrisku. Menovite by som rád vyzdvihol štvoricu rozhodcov: Luboša Súľovského, ktorý zabezpečoval odbornosť v rámci pravidiel na ihrisku aj mimo neho, Štefana Kopčana a Lukáša Klučara zato, že sa prihlásili ako dobrovoľníci na túto nevďačnú prácu a v neposlednom rade Patrika Kyštáka, ktorý prišiel ako divák a skončil ako čiarový rozhodca. Zároveň by sme radi poďakovali všetkým dobrovoľníkom bez ktorých by sa celý turnaj ani nemohol začať. Michalovi Pargáčovi a klanu Makovcov za skvelú prácu pri príprave občerstvenia a varení gulášu, Mirke Pargáčovej a Romanovi Kollárovi, ktorý obetovali prakticky celý víkend príprave pred turnajom, pomoci počas turnaju a samozrejme upratovaním po turnaji. Veľká vďaka patrí aj vám ostatným, ktorých ste prispeli k tomu, že 2. ročník bol ešte vydarenejší ako ten prvý. Ešte raz, VEĽKÁ VĎAKA VŠETKÝM. Verím, že sa o rok znovu stretneme.