post

Začiatok zimnej prípravy A mužstva

Po zaslúženej zimnej prestávke sa opäť 26.01.2019 naši chlapci z A oddielu začali pripravovať na druhú polovicu sezóny 2018/2019. Napriek nie celkom priaznivému počasiu chlapci vybehli na tréning s chuťou a radosťou. Všetci sme sa však oveľa viac tešili na úvodný prípravný zápas s niekdajším účastníkom 5. ligy Výčapmi Opatovcami. Zápas sa začal 27.01.2019 o 14:00.

Tréner Rebra počas zápasu skúšal viacero nových posíl v kádri nášho mužstva. Zároveň odskúšal aj dlhšie pripravované kombinácie podporujúce ofenzívnejší prejav nášho mužstva. Napriek nie zrovna futbalovému terénu v Nových Sadoch sa hral pekný futbal z množstvom šancí. Úvodný polčas skončil výsledkom 1:1. V druhom polčase Nové Sady výraznejšie zatlačili súpera a upravili stav stretnutia na 2:1. V tejto fáze zápasu tréner Rebra stiahol viaceré opory mužstva a dal priestor ostatným hráčom. Výsledkom boli viaceré pochybenia v obrannej fáze hry domáceho mužstva čo využil súper. Konečný stav úvodného prípravného zápasu skončil 2:5.

Po zápase tréner vyjadril spokojnosť, vzhľadom nato, že proti silnému súperovi mohol vyskúšať herný štýl, ktorý plánuje využiť v súťaži a počas toho sme dokázali súpera prestrieľať a dokonca ujať sa vedenia. Na otázku, či je nemrzí prehra, len s úsmevom pokrútil hlavou. Je pravda, že sme len na začiatku prípravy.