post

Začiatok sezóny žiakov(U15) a ešte oveľa viac

Milý športový priaznivci, tento víkend sa stalo toho v našom klube skutočne veľa. Osobne ani neviem odkiaľ začať, preto začneme od našich najmladších. Tento víkend sa začala sezóna aj nášmu žiackemu oddielu U15. Zverenci dlhoročného trénera Marečka cestovali na otvorenie sezóny 19/20 do Branču. Vzhľadom na ešte stále prebiehajúce prázdniny sa na zraze hlásilo menej nádejných futbalistov ako tréner očakával. Trochu sklamaný no ako vždy dobre naladený sa naši žiaci vybrali zmerať si sily so svojím náprotivkami z Branču. Po príchode na ihrisko súpera nastala prekvapivá situácia. Najlepšie asi bude vysvetlenie od samotného trénera Marečka: „Vedel som, že tento zápas bude pre nás ťažký. Veľa detí sa mi ospravedlnilo, že nemôže prísť lebo sú odcestovaný na dovolenkách a tak. Zároveň mi chýbal vedúci oddielu Ján Tomovič, ktorý je rovnako na dovolenke v Bulharsku. Keď som prišiel na ihrisko moje obavy sa naplnili. Ledva 11 hráčov. Bola to trochu zmena oproti minule sezóne kedy som mal na lavičke 7 – 9 hráčov. Túto situáciu som však už zažil a teda som si povedal, že nebudem riešiť malé počty ale budeme sa tešiť s toho čo máme. S úsmevom a očakávaním sme vyrazili. Po príchode na ihrisko súpera som však pochopil, že nie sme jediní, ktorý zápasia s koncom prázdnin. Tréner domácich prišiel za mnou a poprosil ma, že či by sa zápas nedal kontumovať, vzhľadom nato, že má len 8 alebo 9 detí, neviem už presne. Priznám sa, že mi to bolo celkom ľúto, lebo sme cestovali pomerne ďaleko a atmosféra medzi deckami bola veľmi dobrá. Nakoniec sme sa dohodli, že počkáme, kým sa nazbiera dosť ich chlapcov a zahráme si. Čo čert nechcel v ten deň ešte vypadol systém a teda po viacerých rokoch sme písali zápis opäť na papier.“ Konečný výsledok zápasu dopadol 0:25 pre našich chlapcov a teda s 3 bodmi z ihriska súpera sa podarilo našim žiakom úspešne zahájiť sezónu 19/20.

V ten istý deň ale na domácom ihrisku v Nových Sadoch si merali sily aj naši dorastenci s rovesníkmi z Dolných Obdokoviec. tento súper preveril zverencov trénera Bujnu už v príprave, kedy si na pôde Obdokoviec vystrieľali vysoké víťazstvo. Pred zápasový prieskum však naznačoval, že mužstvom posilnilo a teda netreba súpera podceniť.

Chlapci nechceli opakovať nervózny výkon z posledného zápasu a na súpera sa vrhli od prvej minúty. Veľký tlak a častá streľba na bránu prinášala svoje ovocie od úvodnej fázy zápasu. Postupne sa presadili tradičný strelci ako Marián Varga 6x, Matúš Luzár 2x či Pavol Luzár 4x. Zároveň sa presadili po jednom góle aj najmladší hráči na ihrisku Simon Pinkava a Matúš Ábel, chlapci gratulujeme.

Zaujímavosťou zápasu bol výkon Lukáša Luzára. Možno si poviete, prečo? Nie je až tak netradičné, že obranca dá 2 góly v zápase. A mali by ste pravdu, to samo o sebe nie je nič výnimočné. Zaujímave je, že Lukáš v sezóne 15/16 odohral 280 minúť bez streleného gólu, v sezóne 16/17 46 minút rovnako bez gólu, v sezóne 18/19 755 minút tak isto bez gólu. V aktuálne sezóne odohral len 143 minút a popri svojich defenzívnych úlohách dokázal streliť hneď 2 góly. Veríme, že sa mu v drese Nových Sadov bude dariť aj naďalej. Konečný výsledok bol stanovený na 16:2.

Zapas Obdokovce

Radi by sme však pochváli aj výkon súpera, ktorý síce body nezískal, no bojoval do poslednej minúty napriek nepriaznivému výsledku, čo nasvedčujú aj 2 strelené góly, jeden zo 79 a druhý 90 minúty stretnutia.

Vyvrcholením futbalového víkendu bolo derby s našimi priateľmi zo Šurianok. Pôvodne sa zápas mal odohrať na ihrisku v Nových Sadoch no na počesť vstúpenia Mateja Jánošíka do zväzku manželského sa zápas odohral v Šuriankach. Touto cestou sa pripájame ku gratuláciám a prajeme manželom Jánošíkovým veľa šťastia a lásky v ich spoločnom živote.

Po úvodnej gratulácií sa však v Šuriankach začalo derby ako sa patrí. Tráva horela od úvodného hvizdu. Oba celky sa snažili prezentovať v tom, čo boli najsilnejší. Bol to stret dvoch rozdielnych herných štýlov. Napriek úvodnému tlaku zverencov trénera Maku sa vedenia ujali po šprinte Michala Klepanca domáci. O 30 minút sa však podarilo po viacerých zahodených šanciach skórovať aj našim chlapcom a to konkrétne Viktorovi Vargovi. Po zmene strán sa však iniciatívy chopili chlapi z Nových Sadov. Konštantný vysoký presing prinášal svoje ovocie. V 62 minúte po krásnom vypichnutí lopty sa presadil Mário Pargáč a upravil stav stretnutia na 1:2 pre zverencov trénera Maku. Bohužiaľ, ako to už pri derby zápasoch býva, hrá sa tvrdo a vo vysokom tempe. Viacerý hráči museli s dôvodu zrania v druho polčase striedať. Čiernou škvrnou zápasu bola 87 minúta, ktorá nám ešte dlho bude ležať v žalúdku.

Útočiaci hráč domácich Michal Klepanec bol v ofsajdovej pozícií v čase nahrávky. Túto skutočnosť signalizoval aj postranný rozhodca no hlavný arbiter stretnutia si ho nevšimol. Napriek kriku z lavičky, publika a aj od samotných hráčov ponechal hru bežať ďalej. Nášmu stopérovi Romanovi Fuskovi teda nezostávalo nič iné, len „zatiahnuť ručnú brzdu“. To bolo okamžite odmenené červenou kartou. Napriek tomu, že čiaroví rozhodca po celej situácii pristúpil k hlavnému rozhodcovi a oznámil mu, že celá situácia vznikla na základe ofsaidu, ten odmietol svoje rozhodnutie zmeniť. Akoby to nestačili pri hre 11 na 10 sa rozhodol nastaviť 5 minút. Tréner Mako na lavičke, tak ako aj zvyšok Novosadských fanúšikov nemohli uveriť vlastným očiam. Výsledkom bol extrémny nátlak domáceho celku, ktorý cítil, že ak má z výsledkom niečo spraviť, tak teraz. A tak aj bolo, v nadstavenom čase po krásnej strele skoro až do pravého vinkla sa brankárovi Filipovi Gajdošovi ešte podarilo krásnym zákrokom loptu vyraziť do brvna, no z následnej dorážky kto iný ako Michal Klepanec vyrovnal na 2:2. Zápas sa skončil týmto výsledkom.