post

Úspešný štart dorastencov v A mužstve

Milý športový priaznivci, tento víkend sme boli svedkami viacerých zaujímavých udalostí. Zároveň sme si pre vás pripravili malé prekvapenie pri komentároch k jednotlivým zápasom. O názor na jednotlivé zápasy sme sme požiadali samotných hráčov na ihrisku a nie trénerov, či funkcionárov.

Začíname ako obyčajne sobotňajším zápasom žiakov. Naši najmladší zástupcovia v súťažiach zväzu si museli trochu privstať. Už o 8:00 sa schádzali na ihrisku v Nových Sadoch. 13 statočných sa vydalo zabojovať o body do Mojmíroviec. Úvodný hvizd zaznel o 10:00. Zápas sa od úvodných minút niesol v réžii domáceho celku. Góly s 3., 28. a 31. minúty ukončili polčasový výsledok 3:0 v prospech Mojmíroviec. Do druhého polčasu naskočili naši mladíci odhodlaný nepriaznivý stav otočiť. Bol to však súper ktorý udrel a zvýšil svoje vedenie na 4:0. V 66. minúte dal čestný gól nádejný talent Matej Cingel, čím uzavrel stav stretnutia na 4:1. Po príchode našich chlapcov späť domov sme ich poprosili o vyjadrenie sa k zápasu. Za všetkých vyberáme komentár Martina Marečka: „Prehra nás veľmi mrzí. Nemyslím si, že chalani s Mojmíroviec boli výrazne lepší. Náš najväčší problém boli nepremenené šance, ktorých sme zahodili skutočne veľa.“

O pár hodín neskôr, avšak v Nových Sadoch sa naši dorastenci postavili známemu súperovi z Cabaja-Čápora. Chalani nastúpili proti tomuto súperovi aj v príprave a zdolali ho presvedčivo 1:6 na jeho pôde. Typické dorastenecké sebavedomie bolo teda cítiť už dávno pre začatím zápasu. Tréner Bujna však svojich zverencov napomínal, aby súpera nepodcenili a bojovali od úvodnej minúty. Ofenzívna sila Nových Sadov nedala na seba dlho čakať. Po viacerých nepremenených šanciach v 7. minúte skóroval Kevin Kuki nechytateľnou strelou k ľavej žrdi a tým otvoril svoj strelecký účet na túto sezónu. Blahoželáme. Bohužiaľ v 38. minúte došlo k veľmi spornému incidentu, keď čiarový rozhodca v prerušenej hre oznámil hlavnému rozhodcovi, že došlo k jeho verbálnej inzultácii zo strany Mariána Vargu. Hlavný rozhodca sa na základe toho rozhodol vylúčiť Vargu a udelil mu červenú kartu. Diváci, hráči súpera ako aj celé ihrisko nechápalo, čo sa deje. Nech boli pocity chlapcov akékoľvek, nezlomilo to ich bojového ducha. Krivdu, ktorú cítili voči Mariánovi pretavili do ešte srdnatejšieho a bojovnejšieho výkonu. To potvrdil v 45. minúte už tradičný strelec Matúš Luzár exportnou hlavičkou za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani vo vyšších súťažiach, čim upravil stav stretnutia na 2:0. Všetci sme čakali, že pri hre 10 na 11 sa hostia vypnú k masívnemu tlaku a bude sa hrať len na bránu Timoteja Németha. Opak bol však pravdou. Sily na ihrisku boli vyrovnané a skóre sa už nemenilo. O krátky komentár sme poprosili Matúša Luzára: „Zápas bol skvelí, veľmi som si ho užil. Bolo super vidieť ako vzájomne za seba dokážeme bojovať. Nerád by som sa vyjadroval k tou čo sa stalo s Majom ale príde mi to zvláštne, lebo cez polčas sme sa bavili s ich hráčmi a jeden z nich sa priznal, že to povedal on a vôbec to nesmeroval na rozhodcov. Ale taký je futbal a treba ísť ďalej. Chcel by som k tejto situácii ešte povedať, že sme všetci veľmi vďačný zato, že môžeme hrať za Nové Sady a nikto z nás by takýmto spôsobom nepoškodil naše úsilie byť v tejto súťaži najlepšími. Rád by som ešte vyzdvihol brankára hostí. Jednoznačne to bol najlepší hráč na ihrisku. Keby je tam ktokoľvek iný, výsledok by bol úplne iný, pochytal aj nemožné.“

Vyvrcholením bol nedeľný zápas A mužstva na pôde Kyneku. Tréner Mako sa musel zaobísť bez viacerých opôr s dôvodu zranení, trestov alebo nahlásených neprítomností ako je Roman Fuska, Mário Pargáč, Marcel Fábry, Viktor Varga, Peter Horanič, Ján Novotný a ďalší. Rozhodol sa teda povolať chlapcov z U19. Pozvánku dostali Marián Varga, Matúš Luzár a Kevin Kuki. V nedeľu nastúpili všetci s výnimkou Kevina. Naši chlapci tlačili súpera od úvodných minút z čoho vyústil rýchli úvodný gól v 5. minúte. A keďže „karma je zdarma“ nestrelil ho nik iný, ako Marián Varga. To čo však nikto nečakal, bolo že viac gólov už nepadlo. Napriek tomu, že sa hralo prakticky na jednu bránu neboli naši strelci schopný navýšiť svoj strelecký účet. Zápas sa teda skončil 0:1. Po zápase sme oslovili o krátku reakciu Mariána Vargu: „Osobne sa mi hralo výbore. Mal som dosť priestoru a už aj chalanov som poznal o trochu viac. Je možné že to bolo aj tým, že sme hrali s prijateľným súperom. Čo sa týka výsledku sa tým moc netrápim, každý kto tu bol videl, že ak by sme vyhrali 0:10 nikto by nemohol namietať. Pre mňa je dôležité, že som pomohol týmu k 3 bodom a teším sa budúci týždeň.“