post

Sumár futbalového víkendu v Nových Sadoch

Milý športový priaznivci, na úvod by som Vám chcel všetkým poďakovať za vašu hojnú účasť túto nedeľu(11.08.2019). Po prepočítaní, bolo pre nás viac než neuveriteľné keď sme zistili, že za jeden deň sa na našom ihrisku „premlelo“ viac ako 220 fanúšikov. Pričom sa nejednalo ani o hodový či iný „výnimočný“ dvoj-zápas. Aj vaša podpora nám pomáha robiť veci lepšie.

O 11:00 nastúpili naši mladíci proti súperovi s Veľkého Zálužia. Jednalo sa o posledný prípravný zápas pred sezónou. Ako sa dalo očakávať, tréner Bujna sa mohol prakticky oprieť o všetkých hráčov U19. Zápas sa niesol vo veľmi podobnom duchu ako celá príprava oddielu U19. Atraktívny útočný futbal servírovaný smrtiacim duom Luzár/Varga s veľkým odhodlaním a nulovou toleranciou voči pokusom súpera. Konečný výsledok 9:0 pomerne jasne odzrkadľoval priebeh hry. Treba však vyzdvihnúť chlapcov z Veľkého Zálužia, ktorý ani v jednom momente zápasu neprestávali bojovať, čo svedčí o charaktere mužstva. O krátku reakciu sme poprosili aj vedúceho oddielu Petra Foldéšiho:

„Jednalo sa o posledný prípravný zápas. Dá sa povedať, že posledný krát sme si mohli slobodne a beztrestne vyskúšať rôzne variácie hry. Priznám sa, že oveľa viac ako výsledok ma teší fakt, že napriek tomu, že sme určitú dobu stiahli všetkých starších chlapcov a na ihrisku viac ako 20 minút behali len chalani vo veku 15 rokov, necítil som skoro žiadny rozdiel. Som veľmi rád, že práca ktorú sme spolu s Rišom odviedli za posledné už skoro 3 mesiace priniesla už teraz svoje ovocie a veľmi sa teším na začatie ligy.“

Následne naše hlasivky o 17:30 začali namáhať hráči s A oddielu. Tí privítali súpera s Dolných Lefantoviec. Zápas sa naklonil na našu stranu hneď od úvodných minút. Pri rohovom kope do šestnástky vletel pilier našej obrany Roman Fuska, ktorý nedal súperovmu obrancovi žiadnu inú šancu ako sa doslova „zavesiť“ na Romana a nedovolene ho zastaviť. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Ján Kadja. Tu však skončilo Novosadské futbalové šťastie. Do konca polčasu sa prakticky hralo len na bránu súpera. Ten sporadicky hrozil rýchlymi breakami. Napriek tomu každá jedna lopta letiaca na Lefantovskú bránu skončila na branárovi Florekovi. Festival zahodený šancí je slabé slovo.

Pri pohľade na trénera Maku kráčajúceho do kabíny by asi nikto nechcel byť v koži hráčov v kabíne. Nech sa už v kabíne udialo čokoľvek, zrejme to pomohlo, lebo okamžite po vybehnutí na trávnik sa stav zmenil s polčasových 1:0 na 3:0. Strelcami gólov boli Roman Fuska a Viktor Varga. Po tomto rýchlo slede gólov sa však naši chlapci opäť dostali do herného útlmu. To okamžite využil súper a znížil najskôr na 3:1 a potom aj na 3:2.

Nervozita na trávniku bola citeľná. Našťastie sa tím dokázal v zomknúť a opäť zatlačiť súpera. V 82 minúte sa stalo niečo, čo asi nikto nečakal, kapitán tímu Mário Pargáč zobral loptu a prebil sa cez 3 obrancov. Keď už bol sám pred bránou súpera a mohol sa spýtať, kam by si to brankár želal streliť, rozhodol sa pre nahrávku na striedajúceho Adama Lidaja, ktorý zakončoval do prázdnej brány a tým nie len zvýšil na 4:2, ale aj zaknihoval svoj prvý gól v drese A mužstva. Tento prejav absolútneho tímového ducha opäť naštartoval našich chlapcov. Po drvivom záverečnom tlaku zlomil odpor súpera, kto iný ako Roman Fuska, čím uzatvoril výsledok stretnutia na 5:2.

Po zápase čakalo chlapcov zaslúžené občerstvenie v podobe pečených bravčových kolien a iných dobrôt. Tešíme sa na budúci zápas.