TJ Nové Sady – FC Štefanovičová

Po niekoľkých daždivých dňoch nám slniečko vykuklo tesne pred nedeľňajším zápasom A oddielu. Len pár chvíľ pred úvodným hvizdom dohrali našich žiaci. V strhujúcom závere stretnutia nakoniec podľahli súperovi z Veľkého Zálužia 2:3. Vďaka tomu boli dobre motivovaný diváci od prvej minúty v hojnom počte pripravený svojimi hlasivkami privítať súpera zo Štefanovičovej. Zápas pre našich mužov začal ako z najkrajšej rozprávky keď v 9. minúte najlepší strelec ligy Ján Kadja otvoril svoj strelecký účet v tomto zápase. Len o minútu neskôr sa lopty zmocnil Branislav Boor a svojou nezameniteľnou technikou zoskočil súper a zvýšil na 2:0. V 22. minúte sa o slovo prihlásil opäť Ján Kadja a zvýšil na 3:0.

Súper bol na kolenách, prakticky sa nedostal cez svoju polovicu. Táto skutočnosť však našim chlapcom nepomohla. Výsledok aj priebeh hry priniesol na kopačky našich hráčov letargiu a do myslí predstavu hladkého víťazstva. To hráči Štefanovičovej okamžite využili. V 27. minúte znížil Michal Šlehobr a ten istý hráč korigoval výsledok o 5 minút neskôr a razom bolo 3:2. Tréner Michal Pargáč bol nesmierne vďačný za polčasovú prestávku. Nikto nevie čo sa dialo v kabíne, avšak do druhého polčasu vybehlo iné mužstvo ako do 1. Okamžite po rozohrávke sa naši chlapci nemilosrdne vrhli na súpera a nedali mu jediný meter na ihrisku zadarmo. Hneď v 48. minúte Ján Kadja zvýšil na 4:2. Aj tretí najlepší strelec ligy Patrik Kyšták chcel prispieť svojou troškou a tak sa aj stalo.

V 54. minúte zvýšil vedenie Nových Sadov na 5:2. O 2 minúty nato kontroval Ján Kadja a bolo 6:2. V 62. minúte to bol opäť Patrik Kyšták a bolo 7:2. Koncert, ktorý rozohrali títo dvaja elitný útočníci bol slasťou pre každého fanúšika TJ Nové Sady. Gólovú symfóniu v podaní nášho mužstva prerušil opäť Michal Šlehobr, ktorý v 64. minúte znížil na 7:3. Tým však rozhneval Jána Kadju, ktorý bezprostredne odpovedal v 66., 69. a v 72. minúte a zrazu bol výsledok 10:3. Tým hráči Nových Sadov definitívne zlikvidovali akúkoľvek nádej hráčom Štefanovičovej na dobrý výsledok. Zápas sa dohrával vo veľmi príjemnej atmosfére, kedy bolo z domácich hráčov cítiť, že sa bavia hrou, bez zbytočných starostí. Každý si chcel streliť gól. Podarilo sa to Marcelovi Fábrymu v 77. minúte, Patrikovi Kyštákovi v 79. a 90 minúte. Avšak, zlatý klinec do nedeľnajšieho duelu si uzurpoval Branislav Boor v 90 minúte zápasu. Braňo dostal krásnu nahrávku ako prenikajúci hráč do územia šestnástky.

Všetci diváci jednohlasne kričali: „Zakonči, zakonči!!!“. Braňo sa však rozhodol si záver duelu vychutnať. Najskôr jednou kľučkou obišiel prvého obrancu, potom druhého, následne si položil brankára a pred ním sa ocitol posledný obranca a prázdna brána. Každý by v tejto situácii volil ranu istoty pri tyčku, nedať gól s 3 metrov by bolo umenie. Braňovi to však nestačilo, vykľučkoval aj posledného obrancu a zakončoval do prázdnej brány. Tým spečatil výsledok 14:4.

Po-zápasový rozhovor s hráčom TJ Nové Sady, Branislavom Boorom

Aký máš dojem zo zápasu?

Myslím si, že nie je odvážne povedať, že naša výhra bola zaslúžená. Súper proti ktorému sme dnes hrali sa snažil avšak kvalitatívne na nás nestačil, o čom svedčí ja konečný výsledok. Ak by sme vyhrali 20:4 tak by nikto nemohol namietať.

Zápas sa vyvíjal pomerne neočakávane v 1. polčase, 1:0, 2:0, 3:0, 3:1 a končil 3:2. Čím to bolo?

Myslím si, že sme hlavne stratili koncentráciu. Hráči sa uspokojili a mysleli si, že súper sa v 20 minúte odovzdá a bude čakať nato, ako mu budeme strieľať góly. Mali sme pár zlých nahrávok v strede ihriska, ktoré súper vystihol a padli s toho góly a zostal sme nervózny. Prestávka nám veľmi pomohla a potom sa ukázala naša kvalita.

Na konci zápasu si divákov tešil „kolotočom“ v súperovej šestnástke. Bavia ťa takéto parádičky?

Ale áno, skúšam to na tréningoch, chalani s toho padajú na riť :D. Niekedy sa to vydarí, niekedy nie ale za takého stavu som si to mohol dovoliť. Vždy som rád keď môžeme divákov pobaviť a presvedčiť ich, že si zaslúžime ich podporu. 

Budúci týždeň hráme proti Lužiankam. Aký máš z toho pocit?

Bude to ťažký zápas. Lužianky v doterajšom priebehu ligy nepodávajú optimálne výsledky avšak hráme u nich doma, navyše na hody tak že očakávam ťažký zápas. Nič iné ako dobre sa na nich pripraviť nám nezostáva. Verím, že aj proti nám podajú také výkony ako doteraz.

Ďakujem za rozhovor.

TJ Družstevník Šurianky – TJ Nové Sady

Minulý týždeň azda každý priaznivec Novosadského a Šurianskeho futbalu s napätím sledoval vývoj počasia. Avizované silné búrky a dažde sa postupne začali napĺňať od piatku. Nakoniec však dve hodiny pre úvodným hvizdom sa mraky rozostúpili a počasie bolo ako šité na nedeľné derby medzi mužmi z „Novosadzkého Áčka“ a našimi priateľmi zo Šurianok.

Počasie, bolo však to jediné, čo zrejme potešilo domácich v ten deň. Od prvej minúty zverenci Michala Pargáča zatlačili súpera pred vlastnú šestnástku s čoho v 2. minúte zápasu rezultoval otvárací gól Patrika Kyštáka. Následne v 15. minúte Branislav Boor vyškolil obranu súpera a zvýšil na 0:2. Ako to už túto sezónu býva, nič nechcel zostať súperovi dlžný ani Ján Kadja, ktorý o 5 minút neskôr zvýšil na 0:3. Priebeh hry pripomínal hru mačky s myšou. Tento obraz chcel zmeniť hráč Šurianok Matej Jánošík keď zaskočil našich obrancov a znížil na 1:3 v 22 minúte. Obrat sa však nekonal, lebo v 38. minúte Patrik Kyšták druhý krát v zápase zarmútil domáceho brankára.

Polčasová prestávka domácemu mužstvu moc nepomohla lebo hneď v 47 minúte opäť zvýšil stav stretnutia v prospech nášho mužstva Ján Kadja a bolo 1:5. Rezignovaný výkon domácich sa snažil zmierniť v 55 minúte Miroslav Pružinec znížením na 2:5. To však nechceli dopustiť elitný strelci nášho mužstva. Tlak, ktorý po inkasovanom góle vyvinuli naši chlapci bol neudržateľný. Najskôr v 58. minúte sa uvoľnil Ján Kadja a obranca Šurianok Stanislav Bahelka musel faulovať Novosadzkého rýchlika v čistej šanci. Za tento zákrok si vyslúžil červenú kartu. To však nijak nezastavilo gólostroj Nových Sadov. V 60 minúte ten istý hráč zvýšil na 2:6. Posledný náznak rezistencie domáceho mužstva vykresal bývalí hráč Nových Sadov Martin Búcora po nechytateľnej strele z poza šestnástky, čím upravil stav hry na 3:6.

Tréner Michal Pargáč v týchto častiach hry začal postupne striedať všetkých hráčov z lavičky. Typickým žolíkom sa stáva Kristián Krasňanský, ktorý po príchode na ihrisko skóroval hneď dva krát. Prvý krát v 68. a druhý v 83 minúte, čím navýšil stav stretnutia na 3:8. Finálny účet vystavil dlhoročný obranca Nových Sadov, Dalibor Greguš, ktorý v 85 minúte uzavrel stav stretnutia na konečných 3:9. Radi by sme poďakovali všetkým fanúšikom, ktorý si našli cestu na ihrisko a vytvorili našim mužom domácu atmosféru. Ďakujeme.

Po-zápasový rozhovor s hráčom TJ Nové Sady, Petrom Horaničom

Prvý zápas v drese Nových Sadov, aké máš dojmi?

Ako hovoríš, bol to prvý zápas, teda je ťažko niečo hodnoti. Moje dojmi sú zmiešané. Väčšinu chalanov som videl prvý krát. Musím sa naučiť mená jednotlivých chalanov a pochopiť ich herné myslenie na zápasoch. 

Si v novom kolektíve, čo hovoríš na spoluhráčov?

Na tento názor potrebujem oveľa viac času ako jeden zápas.

Podľa teda, aký si typ hráča? Ofenzívny, defenzívny atď. Čo sú tvoje najobľúbenejšie herné činnosti?

Osobne sa vnímam skôr ofenzívne ale nemám problém ani s vyslovene defenzívnym zaradením. Moja najobľúbenejšia herná činnosť je vytvorenie rozohrávky, byť v „hlavou“ herného prejavu a mať prehlad o priebehu hry.

Si relatívne novým hráčom v našej oblasti, povedz kde si futbalovo vyrastal a kde si dosiahol najlepšie úspechy?

Moja futbalová kariéra sa začala už na základnej škole. V športových školách ako odchovanec špičkového klubu Chemlon Humenné. Po žiackom a dorasteneckom len a len prvoligovom období som sa zaradil do “A” mužstva Chemlon Humenné v tom čase v druhej najvyššej slovenskej lige. Odohral som dve sezóny. Po dvojročnej pauze spôsobenej zranením som hrával štvrte a piate ligy v Českej a Slovenskej republike. Nasledovala dlhšia 3,5 ročná pauza a teraz som hráčom Nových Sadov.

Máš nejaké osobné ambície v drese Nových Sadov?

Moje osobné ambície sú jednoduché, rozohrať sa. Ako som spomínal, mám herný výpad viac ako 3 roky. Zrejme je to klišé, ale v tejto fáze idem od zápasu k zápasu :-).

Ďakujem za rozhovor.

post

TJ Nové Sady – TJ Družstevník Dolné Lefantovce

Atmosféra pred zápas bola pomerne rozpačitá. Na rozdiel od minulého zápasu chlapci cítili, že sú favoritmi stretnutia a preto aj ich rozpoloženie by sa dalo charakterizovať  komentármi zo šatne ako napríklad: „Ako vysoko zvíťazme…“ či „Dnes musím streliť minimálne 2 góly.“. Toto nastavenie sa bohužiaľ negatívne premietlo do našej hry vzhľadom nato, že súper z Dolných Lefantoviec do Nových Sadov rozhodne neprišiel robiť fackovacieho panáka.

Svojou aktívnou hrou a silnou podporou zo strany obrany dostal náš tým pod výrazný tlak. Súper systematicky likvidoval akúkoľvek šancu našich chlapcov o vymanenie sa z tohto enormného tlaku, čoho výsledkom bolo inkasovanie úvodného gólu vo 8. minúte. Súper sa po strelenom góle neuspokojil s tesným víťazstvom a pokračoval v napádaní našej rozohrávky až v oblasti našej šestnástky. Z toho vyplynulo viacero vyložených šancí kedy sa súperovi útočníci nachádzali úplne osamotený pred našim brankárom Petrom Kollárom.

Ten však nedopustil ďalšie sklamanie našich divákov a svojím perfektným výkonom zlikvidoval akúkoľvek snahu súpera o navýšenie gólového účtu. Začína byť pravidlom, že ak je náš tým v úzkych kapitán tímu Roman Fuska prevezme iniciatívu a vytrhne spoluhráčov z letargie. Nebolo tomu inak ako v tomto zápase. V 39. minúte zakončil svoj výpad a vyrovnal skóre na 1:1. Vo veľmi krátkej dobe mu kontrovali už tradičný strelci nášho tímu, najskôr v 41. minúte Patrik Kyšták a o minútu neskôr Ján Kadja. Napriek nelichotivému začiatku sa nášmu tímu podarilo ukončiť polčas za stavu 3:1 a do šatní ísť o čosi spokojnejší ako hráči Dolných Lefantoviec.

Do druhého polčasu naši chlapci vybehli bez ťarchy ktorá ich zväzovala prvý polčas a na ich hre to bolo výrazne vidieť.  Krátko po začatí polčasu si opätovne vybojoval šancu kapitán mužstva Roman Fuska a zvýšil na 4:1. Vzhľadom nato, že Roman hral na obrannej pozícii útočníci nechceli zostať zahanbený a preto v 57 minúte zvýšil Ján Kadja na 5:1. Zdalo sa, že zápas sa bude už len dohrávať, vzhľadom nato, že súper svojim rezignovaným herným prejavom viac ako 15 minút neohrozil bránu Petra Kollára. Preto sa tréner Michal Pargáč rozhodol vystriedať viacero hráčov. Medzi nimi aj brankára Tomáša Brestovského.

Tieto zmeny na ihrisku spôsobili drobný herný výpadok nášho tímu, čo súper okamžite vycítil. Rovnako urobil niekoľko zmien v kádri a okamžite začal ofenzívne snaženie. Napriek veľkej snahe našich mužov sa súper postupne presadil v 72 a následne v 76 minúte, pričom znížil stav stretnutia na 5:3. Obe mužstvá podávali bojovný výkon čo zdramatizovalo záver stretnutia. V tropických horúčavách medzi 34 – 32 stupňov však už na obrat zo strany súpera nebolo síl. Túto skutočnosť využil Patrik Kyšták keď v 87 minúte dostal ideálnu nahrávku od striedajúce-ho Adama Lidaja a parádnou hlavičkou zakončil skóre zápasu na 6:3.

Radi by sme sa poďakovali všetkým divákom, ktorý si napriek horúcemu počasiu našili cestu na ihrisko a svojou podporou dodali síl zverencom Michala Pargáča v tomto náročnom zápase. Ďakujme  

Po-zápasový rozhovor s kapitánom TJ Nové Sady, Romanom Fuskom

Jednoduchá otázka, odohrali sme dva zápasy túto sezónu a v oboch si vytiahol mužstvo z nepriaznivého stavu. Aký máš s toho pocit?

Výborný. Inak sa to ani nedá povedať. Veľmi sa z toho teším. Treba však povedať, že každý gól je výsledkom tímového úsilia.

Ako hodnotíš atmosféru v kabíne?

V kabíne je skvelá atmosféra. Chalani si rozumejú, avšak musíme zlepšiť kondičku, aby sme neboli tak v strese na zápase.

Káder sa trošku obmenil od minulej sezóny, ako to vnímaš?

Skôr by som povedal, že trošku dosť sa obmenil. Je to pomerne náročné, máme veľa mladých chlapcov, veľa vecí riešime za pochodu. Je to dobre vyvážené mužstvo lebo pozostáva jednak zo skúsených chlapov, ktorý môžu odovzdávať svoje skúsenosti mladším chalanom, ktorý teraz vyšli z dorastu. Ale treba to ešte doladiť. 

Je náročné byť kapitánom takto novo formujúce-ho sa mančaftu?

Náročné je to, že nevládzem :-D.

Najbližší zápas nás čakajú lokálne derby zo susednými Šuriankamy, budete sa nejakým spôsobom špeciálne pripravovať na tento zápas?

To ja osobne neviem, to je skôr otázka na trénera. Osobne sa pripravujem pred každým zápasom rovnako. Celý káder sa snaží dostať do formy, lebo v týchto teplách je katastrofálne hrať, ak nemáte dobrú prípravu.

TJ Nové Sady – TJ Družstevník Horné Lefantovce

Stará múdrosť vraví: „Nie všetko sa dá naplánovať.“. To v plnej miere platilo na otváracom zápase sezóny 2018/2019 medzi našimi chlapcami a hráčmi TJ Družstevník Horné Lefantovce. Zápas sa začal v predpokladanom čase o 15:00. Avšak už po 10 minútach hry musela dvojica arbitrov Peter Andrášik a Štefan Hujac zápas prerušiť z dôvodu silného dažďa.

Približne 30 minútová prestávka padla lepšie tímu hostí. Náročný terén a nevyspytateľné smerovanie lopty v určitých situáciách nahrávalo tímu z Lefantoviec. Súper si vytvoril viacero sľubných šancí. Napriek veľkému úsiliu našich hráčov však súper ovládol stred pola načo náš tréner Michal Pargáč reagoval miernymi pozičnými úpravami. Prvý polčas sa už blížil ku koncu, no v 42 minúte súper nebezpečne prenikol pred našu šestnástku a naša obrana si musela pomôcť faulom. Loptu si postavil Juraj Kušš a po jemnom prekopnutí ponad múr upravil stav stretnutia na 0:1. Takýto gól do šatne bol veľmi nepríjemným úderom pre zverencov Michala Pargáča.

Ten sa však nepriaznivým vývojom stretnutia nedal strhnúť a chlapcom v šatni doslova nalial nové sily. Mužstvo Nových Sadov nastupujúce do druhého polčasu nebolo to isté mužstvo z polčasu prvého. Karty zamiešal aj nový hráč na ihrisku Kristián Krasňanský, ktorý hneď v 48 minúte nechytateľnou strelou do pravého horného rohu brány vyrovnal stav stretnutia na 1:1. To bol základný kameň dramatického obratu vývoja zápasu, kedy sme súpera prehrali prakticky vo všetkých herných činnostiach. Bolo len otázkou času kedy sa stav stretnutia upraví v náš prospech. Bolo len symbolické, že tak učinil práve kapitán nášho tímu v 54 minúte. Ďalšie góly pridal vyhlásený strelec nášho tímu Ján Kadja 56 minúte a skazu TJ Družstevník Horné Lefantovce dokonal v 87 minúte, čím aj spečatil výsledok zápasu.

Malou škvrnou na tomto inak peknom zahájení sezóny bol konflikt z 85 mnúte, kedy došlo k drobnej šarvátke medzi oboma mužstvami. Chceli by sme poďakovať všetkým fanúšikom za napriek nepriaznivému počasiu si našli cestu na ihrisko a vytvorili veľmi dobrú atmosféru.

Po-zápasový rozhovor s trénerom TJ Nové Sady, Michalom Pargáčom

Čo hovoríš na priebeh zápasu?

Prvý polčas katastrofa, snažil som sa to pozliepať tak ako som len vedel. Druhý polčas som už lepšie videl kde mám koho dať a preto som vystriedal Tina s čoho hneď na začiatku zápasu padol perfektný vyrovnávací gól. Ďaľšie šance sa dostavili zakrátko, 2 z nich hneď premenené. 3:1, štvrtý gól doklepnutý. Súper v druhom polčase prakticky neohrozil vážnejšie ránu. Treba však povedať, že v prvom polčase dominoval súper, no v druhom polčase sa jednalo o čisto našu hru.

Myslíš si, že dominancia Lefantoviec v prvom polčase bola spôsobená aj zlým počasím?

Dajme tomu, že určite áno (smiech).

Najbližší zápas nás čaká o dva týždne, ako vidíš zostavu na tento zápas?

Nebudem výrazne meniť zostavu. Z výkonom všetkých som bol nad mieru spokojný. Teším sa však, že sa mi vráti Dalibor Greguš, tak že zrejme budem meniť obranné rozostavenie. Tiež nemôžem rátať s Jankom Pristašom s dôvodu červenej karty.

Ďakujem za rozhovor.

Napísali noviny