post

Prvý domáci zápas našich žiakov v tejto sezóne

Milý športový priaznivci, sme veľmi radi, že ste nás tento víkend poctili rekordnou návštevnosťou na našom ihrisku. Za 2 dni náš štadión privítal viac než 317 fanúšikov nie len z našej domácej scény ale aj Vlčan či Lukáčoviec. Za vašu podporu dedinského futbalu vám týmto ďakujeme.

Úvod tohto víkendu odštartovali naši žiaci, proti veľmi atraktívnemu súperovi z FK Vlčany. Naši chlapci nastúpili proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi a táto prevaha bola cítiť od úvodu stretnutia. Našim chlapcom robil najväčšie problémy hráč s číslom 7. Tomáš Stojka. Ten aj otvoril skóre stretnutia v 24 minúte.

Žiaci U15

Družina okolo trénera Marečka sa však zomkla a do polčasu nedovolila súperovi výraznejšie ohroziť bránu Jakuba Galbavého. V druhom polčase sa však naplno prejavila sila súpera, ktorý 4 gólmi ukončil nádeje našich mladíkov na priaznivý výsledok. Stretnutie sa skončilo 0:5 v prospech hostí.

O deň neskôr vycestovali naši dorastenci do Obýc. Pomerne vzdialený súper patril do kategórie prijateľnejších a preto aj nálada v mužstve bola pred zápasom dobrá. Po úvodnom hvizde bola hneď citeľná vyrovnanosť síl na trávniku. Súpera v 21. minúte naštrbil Palo Luzár, keď strelil gól so štandardnej situácie. Tento gól zaskočil súpera z čoho len o 4 minúty neskôr ťažil rýchlonohý Marián Varga a upravil na 0:2 v prospech chlapcov z Nových Sadov. Na polčasových 0:3 upravil Matúš Luzár rovnako zo štandardnej situácie. Druhý polčas sa rovnako ako prvý viedol v réžii mužstva trénera Bujnu.

Dorast U19

V 64. minúte upravil stav stretnutia opäť Matúš Luzár 0:4. Od tej doby sa zápas začal uberať veľmi zlým smerom. Časté fauly, tvrdá hra do tela a nervozita nie len na ihrisku ale aj mimo neho. Nedovolíme si nespomenúť absolútne neprípustné správanie sa divákov Obýc. Primitívnym rasistickým pokrikovaním na našich chlapcov si sami vystavili vizitku. V závere stretnutia sa podarilo hráčom domácich streliť čestný gól a uzavrieť stav stretnutia na 1:4.

Vrcholom futbalového víkendu bol zápas 1. mužstva tabuľky – Nových Sadov a 2. mužstva tabuľky Lukáčoviec. Ako sme už v úvode spomenuli, tento zápas sa tešil rekordnej diváckej účasti v tejto sezóne. Tréner Mako musel riešiť pred zápasom niekoľko nepríjemných otáznikov ako absencia Marcela Fábryho či trest Romana Fusku. Zápas sa začal vo svižnom tempe. Domáci celok vyletel na súpera od úvodnej minúty. Časté ofenzívne výpady viedla dvojica Kyšták/Kadja. Úvodný tlak sa našim chlapcom podarilo zužitkovať v 13. minúte, keď si obranca hostí počínal nedovolene voči Patrikovi Kyštákovi a rozhodca nariadil pokutový kop.

Ten s prehľadom premenil Ján Kadja. V 25. minúte naše mužstvo zasiahla ďalšia tvrdá rana. Po súboji o loptu sa zranil Mário Pargáč a tréner Mako musel opäť miešať zostavu tak, aby vyriešil nešťastné miesto stopéra. Namiesto zraneného Pargáča do hry nastúpil Marek Vrabec a na stopéra sa stiahol Ján Kadja. Od tohto momentu sa domáci celok dostával pod postupný tlak súpera. Vyústení tlaku bolo strelenie vyrovnávajúceho gólu do šatne v 45. minúte. Do druhého polčasu vybehli na ihrisko dve úplne odlišné mužstvá. Lukáčovce plne prebrali iniciatívu. Rezignovaný výkon domáceho mužstva potvrdil strelený gól v 66. minúte. Posledným klincom do rakvy našich chlapcov bola odpískaná penalta v 75. minúte za nastrelenú ruku v území šestnástky.

Zápas sa skončil 1:3. Po zápase sme poprosili trénera Maku o vyjadrenie: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Takto sa o víťazstvo nebojuje. Hráme doma, máme tlak, strelíme penaltu a my sa úplne uspokojíme je predsa 1:0 čo sa nám môže stať? Chlapci si musia vstúpiť do svedomia a konečne to začať brať vážne. Slabá účasť na tréningoch nám jasne ukazuje slabú kondíciu a neschopnosť hrať vyrovnanú partiu 90 minút. Nechcem sa vyhovárať ale zároveň my nie sme mužstvo, kde keď chýbajú 3 hráči základnej zostavy: Fábry, Fuska, Pargáč dokážeme dominovať nad súperom ako sú Lukáčovce. Verím, že chalani sa vzmužia a neprepadnú smútku kôli jednej prehre. Teraz sa musíme sústrediť na najbližší zápas proti Kyneku, kde plánujeme povolať výber z U19, aby sme dali mentálny aj fyzický oddych niektorým chalanom.“