post

Pohár ObFZ Nitra: TJ Družstevník Neverice

Dňa 29.07.2018 o 17:00 sme odohrali zápas Poháru ObFZ Nitra proti mužstvu TJ Družstevník Neverice. Vzhľadom na dovolenkovú sezónu a Novosadské Letné slávnosti bola pre naše mužstvo otázka, či vôbec budeme schopný za súperom vycestovať. Vďaka veľkému entuziazmu zo strany hráčov, ktorý neboli odcestovaný sa nám nakoniec podarilo zostaviť základnú zostavu a odohrať tento zápas ako súčasť prípravy na nadchádzajúcu sezónu.

Po príchode na štadión TJ Družstevník Neverice sme si na teplomery všimli príjemný 35 stupňov. Zápas v týchto podmienkach bol pre oba tými fyzicky veľmi náročný. Náš tím nastúpil v nasledovnej zostave:

38. Peter Kollár
4. Radovan Riečičiar
17. Ján Pristaš
18. Matúš Závodný
7. Rastislav Duračinský
2. Lukáš Dzurek
8. Patrik Kyšták „K“
5. Kristián Krasňanský
11. Erik Majdan
10. Jaroslav Zito
13. Adam Lidaj
3. Tomáš Brestovský
19. Marcel Fábry

Zápas začal o 17:00. Úvod stretnutia sa niesol vo výraznom tlaku domáceho celku, pričom naše mužstvo hrozilo len z občasných protiútokov bez úspešného zakončenia na bránu. Hneď v 9 minúte náš tím inkasoval po šikovnej kombinácií domáceho mužstva. Strelcom gólu bol Adam Viglacký. Našťastie práve takýto negatívny impulz rozhýbal naše strnulé ofenzívne kombinácie a v 13. minúte po krásnej nahrávke od Patrika Kyštáka sa do úniku dostal Radovan Riečičiar, ktorý svojou prekvapivou rýchlosťou a schopnosťou skrotiť loptu v behu zaskočil oboch brániacich hráčov už na polovici ihriska. Obranca Neveríc, ktorý ešte stíhal nášho útočníka sa musel uchýliť k faulu v šestnástke. Z následného odpísaného pokutového kopu sa náš kapitán nepomýlil a bolo 1:1. V 26. minúte sa však domáci celok opäť ujal vedenia po góle Oskára Kukučka. Polčas teda skončil 2:1 pre domáci celok.

Prestávku naši chlapci využili na zaslúžený odpočinok a osvieženie. S vedomím „že o nič nejde“ si chlapci vymenili radi a zmenili určité pozície. Do druhého polčasu sme naskočili oveľa aktívnejšie. Na základe viacerých dobrých šancí sme našli slabiny súpera. Súper sa nedokázal prispôsobiť rýchlej zmene našej hry, čo využil Patrik Kyšták na vypracovanie dokonalej prihrávky pre Kristiána Krasňanského. Ten v súboji s obrancom a brankárom Neveríc vyšiel víťazne a strelil vyrovnávajúci gól v  47. minúte na 2:2.  Na viac ako 10 minút sme prebrali iniciatívu. Naše nádeje na priaznivý výsledok sme však postupne strácali ako nám ubúdali sily. Časté prehry v strede ihriska a neschopnosť udržať loptu na našich kopačkách vyústili v drvivý tlak súpera. Zápas sa od 55. minúty pre náš tím vyvíjal veľmi zle a po viacerých inkasovaných góloch sme len dohrávali. Zápas sa nakoniec skončil stavom 7:2. Kondične lepšie pripravený súper na ihrisku dominoval, pričom naši chlapci hrozili len z občasných breakov. Touto cestou blahoželáme TJ Družstevník Neverice k postupu a ďakujeme za vytvorenie priateľskej atmosféry, ktorá zmiernila nepríjemný pocit z výraznej prehry.

Zároveň by sme sa chceli poďakovať celému mužstvu za obetavý výkon vo veľmi náročných podmienkach. Obzvlášť by sme radi vyzdvihli Rastislava Duračinského, ktorý nastupoval zo zranením stehenného svalu a Marcelovi Fábrimu, ktorý si skrátil víkendovú dovolenku aby sa mohol zúčastniť zápasu. ĎAKUJEME!!!