post

Hodový víkend v Nových Sadoch

Milý športový priaznivci, tak ako každá obec na Slovensku aj v Nových Sadoch sú pre nás naše hody niečo špeciálne. Neodmysliteľne k tejto udalosti patrí aj futbal. Ako ste si však mohli všimnúť, tento rok nám klasické vyvrcholenie hodového víkendu v Nových Sadoch chýbalo. Na dôvod sme sa pýtali predsedu klubu Romana Kollára:

„Hneď po vylosovaní sme vedeli, že na hody máme prestávku, čo sa nám vôbec nepáčilo. Tak sme oslovili kluby z našej súťaže, ktoré v tomto víkende hrajú doma, či nemajú záujem vymeniť svoje poradové číslo, aby sme na hody hrali doma všetky zápasy(žiaci, dorast, muži). Bohužiaľ sa nám túto výmenu nepodarilo dohodnúť. Tak sme hneď dohodli prípravný zápas s klubom FK BETONÁRIS ŠAĽA, ktorý na základe vtedajšieho rozlosovania na futbalnet.sk mali rovnako v tom čase voľno. O pár týždňov sme sa však dozvedeli, že rozdelenie tímov v ich skupine sa zmenilo a v tom víkende hrajú zápas. Preto sme našli ďalšieho súpera, pre našich mužov a to OFK OBCE PRAŠICE, ktoré rovnako v tom čase mali voľno. S nimi sme sa záväzne dohodli. Bohužiaľ nás však kontaktovali tento utorok, že nie sú schopný vycestovať na základe organizačných problémov, čo majú v A mužstve. Hneď sme sa pustilo do hľadania náhrady aj keď sme tušili, že 5 dní dopredu hľadať súpera nebude vôbec ľahké. Dohromady sme kontaktovali viac ako 15 mužstiev mužskej kategórie(Malé Dvorníky, Vrakuňa, FC Nitra B, Vráble atď.) a 5 mužstiev U19(Žilina, Dunajská Streda atď.). Bohužiaľ ani napriek našej snahe sa nám nepodalo súpera nájsť, čo nás veľmi mrzelo. „

Hody teda začali otváracím zápasom U19 v sobotu proti súperovi z Horného Ohája.

Zápas začal ako sme zvyknutý, ofenzívne snaženie našich chlapcov a uzamknutie súpera na jeho polovici ihriska. Avšak po viacerých nepremenených akciách s prívlastkom 100% začala byť na kopačkách našich chlapcov cítiť nervozita.

Naopak súper z Horného Ohája sa svojou postupnou a veľmi efektívnou technickou hrou prepracovával čoraz bližšie a bližšie k našej bráne. Polčasový výsledok 0:0 bol pre našich chlapcov ako červené súkno pre býka. Enormná snaha ukázať sa pred početným hodovým publikom im len zväzovala nohy.

Tréner Bujna sa snažil svojich zverencov upokojiť ale aj on cítil tlak vyvíjaný domácim publikom bažiacich po 3 bodoch. Veľké množstvo faulov, žltých kariet, osobných konfliktov kazili celkový zážitok z hry. V 65.minúte sa pokúsil celú situáciu rozťať Peter Luzár. Zobral loptu a svojím individuálnym prienikom cez 4 hráčov súpera sa dostal až do územia jedenástky kde po efektnej otočke bol nedovolene zastavený brániciam hráčom. Výsledkom bol pokutový kop chladnokrvne premenený Matúšom Luzárom.

Zdalo by sa, že toto oslobodí zviazané nohy našich chlapcov, avšak opak bol pravdou. Súper s neustálym presingom a extrémne presnými nahrávkami na 2 či 3 dotyky privádzali našich mladíkov do zúfalstva. Nepríjemný moment nastal v 83. minúte, kedy ďalekonosnú strelu súpera neudržal náš brankár Timotej Németh v rukách a po vypadnutí lopta doskackala až za jeho chrbát a bolo vyrovnané 1:1. Týmto výsledkom aj zápas skončil.

Po zápase sme poprosili o krátku reakciu trénera Richarda Bujnu:

„Nehnevajte sa ale aktuálne nechcem odpovedať na žiadne otázky. Rád by som však povedal nasledovné. Ospravedlňujem sa chlapcom z Ohája za tak nervózny zápas. Som veľmi vďačný vedeniu Ohája, že nám vyšli v ústrety a mohli sme hrať doma na hody. Rozhodne sme sa nechceli odvďačiť takouto hrou. Zároveň by som však rád povedal, že ma veľmi nahnevalo a urazili mnohé výkriky divákov z jedného aj druhého tábora ako nezvládame svojich zverencov. Chlapci spolu hrajú 6 mesiacov a ešte ani raz neprehrali, bol to ich prvý zápas kde cítili výraznejší tlak bolo to vidieť ale to sa stáva. Preto si vyprosím, aby niekto, kto nemá ani štipku predstavy o tom, aké to je mať 18 puberťákov na starosť dával rozumy mne alebo Vladovi Močolovi. Ak chce niekto prispieť, rád ho privítam v realizačnom týme oddielu a uvidíme akú revolúciu prinesie ale do tej doby, nech si každý nechá svoje názory pre seba, neni sme na ne zvedaví. Ďakujem.“

Bezprostredne po zápase dorastu nám svoju lásku k futbalu ukázali už aj skôr narodený v zápase internacionálov medzi TJ Nové Sady a mužstvom z Dolných Kočkoviec.

Pri tejto príležitosti sme oslávili aj „opakovanú tridsiatku“ pána Mila Marečka.

V mene celého klubu vám srdečne blahoželáme pán Mareček. Zápas bol veľmi vyrovnaný a tempo vysoké.

Napriek úvodným komentárom ako: „Veď ja ani nebudem vedieť kopnúť do lopty“, alebo „Veď o nič nejde, na 5 min si zahrá a pôjdem na pivo“, opak bol pravdou.

Páni z jednej aj druhej dediny ukázali futbalový um a nasadenie hodné aktívnych súťaží a to nie tých najnižších. Ako to už pri týchto zápasoch býva, hlavné bolo fair-play a dobrá zábava a nie výsledok. Ten sa nakoniec ustálil na 6:2 v prospech domácich.

Zakončením hodového víkendu bol zápas žiakov u U15 v nedeľu proti svojím súperom z Lukáčoviec.

Tento zápas mal veľmi peknú divácku návštevu a preto aj atmosféra na ihrisku bola tým poznačená. Každý chlapec v červenom drese chcel ukázať, že na to má.

Od úvodnej minúty naši mládenci zavreli súpera na jeho polovici a drvili ho jak len vládali. Odhodlaná obrana hostí prepustila svoj prvý gól už v 7. minúte. Strelcom gólu bol netradičný strelec Jakub Galbavý, ktorý zvyčajne figuruje na pozícií brankára.

Po tom sa s gólmi roztrhlo vrece. Ofenzívny prejav našich chlapcov bol balzam pre všetky oči domácich priaznivcov na ihrisku. Celkový výsledok zápasu bol 11:0 pričom strelci gólov boli nasledovný: Marko Mareček, Stanislav Klučár, Matej Cingel 4x, Jakub Galbavý 2x, Ján Trnka 2x, Filip Novotný.