TJ Nové Sady – TJ Družstevník Horné Lefantovce

15:00

Recap

Stará múdrosť vraví: „Nie všetko sa dá naplánovať.“. To v plnej miere platilo na otváracom zápase sezóny 2018/2019 medzi našimi chlapcami a hráčmi TJ Družstevník Horné Lefantovce. Zápas sa začal v predpokladanom čase o 15:00. Avšak už po 10 minútach hry musela dvojica arbitrov Peter Andrášik a Štefan Hujac zápas prerušiť z dôvodu silného dažďa.

Približne 30 minútová prestávka padla lepšie tímu hostí. Náročný terén a nevyspytateľné smerovanie lopty v určitých situáciách nahrávalo tímu z Lefantoviec. Súper si vytvoril viacero sľubných šancí. Napriek veľkému úsiliu našich hráčov však súper ovládol stred pola načo náš tréner Michal Pargáč reagoval miernymi pozičnými úpravami. Prvý polčas sa už blížil ku koncu, no v 42 minúte súper nebezpečne prenikol pred našu šestnástku a naša obrana si musela pomôcť faulom. Loptu si postavil Juraj Kušš a po jemnom prekopnutí ponad múr upravil stav stretnutia na 0:1. Takýto gól do šatne bol veľmi nepríjemným úderom pre zverencov Michala Pargáča.

Ten sa však nepriaznivým vývojom stretnutia nedal strhnúť a chlapcom v šatni doslova nalial nové sily. Mužstvo Nových Sadov nastupujúce do druhého polčasu nebolo to isté mužstvo z polčasu prvého. Karty zamiešal aj nový hráč na ihrisku Kristián Krasňanský, ktorý hneď v 48 minúte nechytateľnou strelou do pravého horného rohu brány vyrovnal stav stretnutia na 1:1. To bol základný kameň dramatického obratu vývoja zápasu, kedy sme súpera prehrali prakticky vo všetkých herných činnostiach. Bolo len otázkou času kedy sa stav stretnutia upraví v náš prospech. Bolo len symbolické, že tak učinil práve kapitán nášho tímu v 54 minúte. Ďalšie góly pridal vyhlásený strelec nášho tímu Ján Kadja 56 minúte a skazu TJ Družstevník Horné Lefantovce dokonal v 87 minúte, čím aj spečatil výsledok zápasu.

Malou škvrnou na tomto inak peknom zahájení sezóny bol konflikt z 85 mnúte, kedy došlo k drobnej šarvátke medzi oboma mužstvami. Chceli by sme poďakovať všetkým fanúšikom za napriek nepriaznivému počasiu si našli cestu na ihrisko a vytvorili veľmi dobrú atmosféru.

Po-zápasový rozhovor s trénerom TJ Nové Sady, Michalom Pargáčom

Čo hovoríš na priebeh zápasu?

Prvý polčas katastrofa, snažil som sa to pozliepať tak ako som len vedel. Druhý polčas som už lepšie videl kde mám koho dať a preto som vystriedal Tina s čoho hneď na začiatku zápasu padol perfektný vyrovnávací gól. Ďaľšie šance sa dostavili zakrátko, 2 z nich hneď premenené. 3:1, štvrtý gól doklepnutý. Súper v druhom polčase prakticky neohrozil vážnejšie ránu. Treba však povedať, že v prvom polčase dominoval súper, no v druhom polčase sa jednalo o čisto našu hru.

Myslíš si, že dominancia Lefantoviec v prvom polčase bola spôsobená aj zlým počasím?

Dajme tomu, že určite áno (smiech).

Najbližší zápas nás čaká o dva týždne, ako vidíš zostavu na tento zápas?

Nebudem výrazne meniť zostavu. Z výkonom všetkých som bol nad mieru spokojný. Teším sa však, že sa mi vráti Dalibor Greguš, tak že zrejme budem meniť obranné rozostavenie. Tiež nemôžem rátať s Jankom Pristašom s dôvodu červenej karty.