TJ Nové Sady – TJ Družstevník Dolné Lefantovce

17:00

Recap

Atmosféra pred zápas bola pomerne rozpačitá. Na rozdiel od minulého zápasu chlapci cítili, že sú favoritmi stretnutia a preto aj ich rozpoloženie by sa dalo charakterizovať  komentármi zo šatne ako napríklad: „Ako vysoko zvíťazme…“ či „Dnes musím streliť minimálne 2 góly.“. Toto nastavenie sa bohužiaľ negatívne premietlo do našej hry vzhľadom nato, že súper z Dolných Lefantoviec do Nových Sadov rozhodne neprišiel robiť fackovacieho panáka.

Svojou aktívnou hrou a silnou podporou zo strany obrany dostal náš tým pod výrazný tlak. Súper systematicky likvidoval akúkoľvek šancu našich chlapcov o vymanenie sa z tohto enormného tlaku, čoho výsledkom bolo inkasovanie úvodného gólu vo 8. minúte. Súper sa po strelenom góle neuspokojil s tesným víťazstvom a pokračoval v napádaní našej rozohrávky až v oblasti našej šestnástky. Z toho vyplynulo viacero vyložených šancí kedy sa súperovi útočníci nachádzali úplne osamotený pred našim brankárom Petrom Kollárom.

Ten však nedopustil ďalšie sklamanie našich divákov a svojím perfektným výkonom zlikvidoval akúkoľvek snahu súpera o navýšenie gólového účtu. Začína byť pravidlom, že ak je náš tým v úzkych kapitán tímu Roman Fuska prevezme iniciatívu a vytrhne spoluhráčov z letargie. Nebolo tomu inak ako v tomto zápase. V 39. minúte zakončil svoj výpad a vyrovnal skóre na 1:1. Vo veľmi krátkej dobe mu kontrovali už tradičný strelci nášho tímu, najskôr v 41. minúte Patrik Kyšták a o minútu neskôr Ján Kadja. Napriek nelichotivému začiatku sa nášmu tímu podarilo ukončiť polčas za stavu 3:1 a do šatní ísť o čosi spokojnejší ako hráči Dolných Lefantoviec.

Do druhého polčasu naši chlapci vybehli bez ťarchy ktorá ich zväzovala prvý polčas a na ich hre to bolo výrazne vidieť.  Krátko po začatí polčasu si opätovne vybojoval šancu kapitán mužstva Roman Fuska a zvýšil na 4:1. Vzhľadom nato, že Roman hral na obrannej pozícii útočníci nechceli zostať zahanbený a preto v 57 minúte zvýšil Ján Kadja na 5:1. Zdalo sa, že zápas sa bude už len dohrávať, vzhľadom nato, že súper svojim rezignovaným herným prejavom viac ako 15 minút neohrozil bránu Petra Kollára. Preto sa tréner Michal Pargáč rozhodol vystriedať viacero hráčov. Medzi nimi aj brankára Tomáša Brestovského.

Tieto zmeny na ihrisku spôsobili drobný herný výpadok nášho tímu, čo súper okamžite vycítil. Rovnako urobil niekoľko zmien v kádri a okamžite začal ofenzívne snaženie. Napriek veľkej snahe našich mužov sa súper postupne presadil v 72 a následne v 76 minúte, pričom znížil stav stretnutia na 5:3. Obe mužstvá podávali bojovný výkon čo zdramatizovalo záver stretnutia. V tropických horúčavách medzi 34 – 32 stupňov však už na obrat zo strany súpera nebolo síl. Túto skutočnosť využil Patrik Kyšták keď v 87 minúte dostal ideálnu nahrávku od striedajúce-ho Adama Lidaja a parádnou hlavičkou zakončil skóre zápasu na 6:3.

Radi by sme sa poďakovali všetkým divákom, ktorý si napriek horúcemu počasiu našili cestu na ihrisko a svojou podporou dodali síl zverencom Michala Pargáča v tomto náročnom zápase. Ďakujme

Po-zápasový rozhovor s kapitánom TJ Nové Sady, Romanom Fuskom

Jednoduchá otázka, odohrali sme dva zápasy túto sezónu a v oboch si vytiahol mužstvo z nepriaznivého stavu. Aký máš s toho pocit?

Výborný. Inak sa to ani nedá povedať. Veľmi sa z toho teším. Treba však povedať, že každý gól je výsledkom tímového úsilia.

Ako hodnotíš atmosféru v kabíne?

V kabíne je skvelá atmosféra. Chalani si rozumejú, avšak musíme zlepšiť kondičku, aby sme neboli tak v strese na zápase.

Káder sa trošku obmenil od minulej sezóny, ako to vnímaš?

Skôr by som povedal, že trošku dosť sa obmenil. Je to pomerne náročné, máme veľa mladých chlapcov, veľa vecí riešime za pochodu. Je to dobre vyvážené mužstvo lebo pozostáva jednak zo skúsených chlapov, ktorý môžu odovzdávať svoje skúsenosti mladším chalanom, ktorý teraz vyšli z dorastu. Ale treba to ešte doladiť.

Je náročné byť kapitánom takto novo formujúce-ho sa mančaftu?

Náročné je to, že nevládzem :-D.

Najbližší zápas nás čakajú lokálne derby zo susednými Šuriankamy, budete sa nejakým spôsobom špeciálne pripravovať na tento zápas?

To ja osobne neviem, to je skôr otázka na trénera. Osobne sa pripravujem pred každým zápasom rovnako. Celý káder sa snaží dostať do formy, lebo v týchto teplách je katastrofálne hrať, ak nemáte dobrú prípravu.