TJ Nové Sady – FC Štefanovičová

16:00

Preview

Po niekoľkých daždivých dňoch nám slniečko vykuklo tesne pred nedeľňajším zápasom A oddielu. Len pár chvíľ pred úvodným hvizdom dohrali našich žiaci. V strhujúcom závere stretnutia nakoniec podľahli súperovi z Veľkého Zálužia 2:3. Vďaka tomu boli dobre motivovaný diváci od prvej minúty v hojnom počte pripravený svojimi hlasivkami privítať súpera zo Štefanovičovej. Zápas pre našich mužov začal ako z najkrajšej rozprávky keď v 9. minúte najlepší strelec ligy Ján Kadja otvoril svoj strelecký účet v tomto zápase. Len o minútu neskôr sa lopty zmocnil Branislav Boor a svojou nezameniteľnou technikou zoskočil súper a zvýšil na 2:0. V 22. minúte sa o slovo prihlásil opäť Ján Kadja a zvýšil na 3:0.

Súper bol na kolenách, prakticky sa nedostal cez svoju polovicu. Táto skutočnosť však našim chlapcom nepomohla. Výsledok aj priebeh hry priniesol na kopačky našich hráčov letargiu a do myslí predstavu hladkého víťazstva. To hráči Štefanovičovej okamžite využili. V 27. minúte znížil Michal Šlehobr a ten istý hráč korigoval výsledok o 5 minút neskôr a razom bolo 3:2. Tréner Michal Pargáč bol nesmierne vďačný za polčasovú prestávku. Nikto nevie čo sa dialo v kabíne, avšak do druhého polčasu vybehlo iné mužstvo ako do 1. Okamžite po rozohrávke sa naši chlapci nemilosrdne vrhli na súpera a nedali mu jediný meter na ihrisku zadarmo. Hneď v 48. minúte Ján Kadja zvýšil na 4:2. Aj tretí najlepší strelec ligy Patrik Kyšták chcel prispieť svojou troškou a tak sa aj stalo.

V 54. minúte zvýšil vedenie Nových Sadov na 5:2. O 2 minúty nato kontroval Ján Kadja a bolo 6:2. V 62. minúte to bol opäť Patrik Kyšták a bolo 7:2. Koncert, ktorý rozohrali títo dvaja elitný útočníci bol slasťou pre každého fanúšika TJ Nové Sady. Gólovú symfóniu v podaní nášho mužstva prerušil opäť Michal Šlehobr, ktorý v 64. minúte znížil na 7:3. Tým však rozhneval Jána Kadju, ktorý bezprostredne odpovedal v 66., 69. a v 72. minúte a zrazu bol výsledok 10:3. Tým hráči Nových Sadov definitívne zlikvidovali akúkoľvek nádej hráčom Štefanovičovej na dobrý výsledok. Zápas sa dohrával vo veľmi príjemnej atmosfére, kedy bolo z domácich hráčov cítiť, že sa bavia hrou, bez zbytočných starostí. Každý si chcel streliť gól. Podarilo sa to Marcelovi Fábrymu v 77. minúte, Patrikovi Kyštákovi v 79. a 90 minúte. Avšak, zlatý klinec do nedeľnajšieho duelu si uzurpoval Branislav Boor v 90 minúte zápasu. Braňo dostal krásnu nahrávku ako prenikajúci hráč do územia šestnástky.

Všetci diváci jednohlasne kričali: „Zakonči, zakonči!!!“. Braňo sa však rozhodol si záver duelu vychutnať. Najskôr jednou kľučkou obišiel prvého obrancu, potom druhého, následne si položil brankára a pred ním sa ocitol posledný obranca a prázdna brána. Každý by v tejto situácii volil ranu istoty pri tyčku, nedať gól s 3 metrov by bolo umenie. Braňovi to však nestačilo, vykľučkoval aj posledného obrancu a zakončoval do prázdnej brány. Tým spečatil výsledok 14:4.

Po-zápasový rozhovor s hráčom TJ Nové Sady, Branislavom Boorom

Aký máš dojem zo zápasu?

Myslím si, že nie je odvážne povedať, že naša výhra bola zaslúžená. Súper proti ktorému sme dnes hrali sa snažil avšak kvalitatívne na nás nestačil, o čom svedčí ja konečný výsledok. Ak by sme vyhrali 20:4 tak by nikto nemohol namietať.

Zápas sa vyvíjal pomerne neočakávane v 1. polčase, 1:0, 2:0, 3:0, 3:1 a končil 3:2. Čím to bolo?

Myslím si, že sme hlavne stratili koncentráciu. Hráči sa uspokojili a mysleli si, že súper sa v 20 minúte odovzdá a bude čakať nato, ako mu budeme strieľať góly. Mali sme pár zlých nahrávok v strede ihriska, ktoré súper vystihol a padli s toho góly a zostal sme nervózny. Prestávka nám veľmi pomohla a potom sa ukázala naša kvalita.

Na konci zápasu si divákov tešil „kolotočom“ v súperovej šestnástke. Bavia ťa takéto parádičky?

Ale áno, skúšam to na tréningoch, chalani s toho padajú na riť :D. Niekedy sa to vydarí, niekedy nie ale za takého stavu som si to mohol dovoliť. Vždy som rád keď môžeme divákov pobaviť a presvedčiť ich, že si zaslúžime ich podporu.

Budúci týždeň hráme proti Lužiankam. Aký máš z toho pocit?

Bude to ťažký zápas. Lužianky v doterajšom priebehu ligy nepodávajú optimálne výsledky avšak hráme u nich doma, navyše na hody tak že očakávam ťažký zápas. Nič iné ako dobre sa na nich pripraviť nám nezostáva. Verím, že aj proti nám podajú také výkony ako doteraz.