TJ Družstevník Šurianky – TJ Nové Sady

17:00

Recap

Minulý týždeň azda každý priaznivec Novosadského a Šurianskeho futbalu s napätím sledoval vývoj počasia. Avizované silné búrky a dažde sa postupne začali napĺňať od piatku. Nakoniec však dve hodiny pre úvodným hvizdom sa mraky rozostúpili a počasie bolo ako šité na nedeľné derby medzi mužmi z „Novosadzkého Áčka“ a našimi priateľmi zo Šurianok.

Počasie, bolo však to jediné, čo zrejme potešilo domácich v ten deň. Od prvej minúty zverenci Michala Pargáča zatlačili súpera pred vlastnú šestnástku s čoho v 2. minúte zápasu rezultoval otvárací gól Patrika Kyštáka. Následne v 15. minúte Branislav Boor vyškolil obranu súpera a zvýšil na 0:2. Ako to už túto sezónu býva, nič nechcel zostať súperovi dlžný ani Ján Kadja, ktorý o 5 minút neskôr zvýšil na 0:3. Priebeh hry pripomínal hru mačky s myšou. Tento obraz chcel zmeniť hráč Šurianok Matej Jánošík keď zaskočil našich obrancov a znížil na 1:3 v 22 minúte. Obrat sa však nekonal, lebo v 38. minúte Patrik Kyšták druhý krát v zápase zarmútil domáceho brankára.

Polčasová prestávka domácemu mužstvu moc nepomohla lebo hneď v 47 minúte opäť zvýšil stav stretnutia v prospech nášho mužstva Ján Kadja a bolo 1:5. Rezignovaný výkon domácich sa snažil zmierniť v 55 minúte Miroslav Pružinec znížením na 2:5. To však nechceli dopustiť elitný strelci nášho mužstva. Tlak, ktorý po inkasovanom góle vyvinuli naši chlapci bol neudržateľný. Najskôr v 58. minúte sa uvoľnil Ján Kadja a obranca Šurianok Stanislav Bahelka musel faulovať Novosadzkého rýchlika v čistej šanci. Za tento zákrok si vyslúžil červenú kartu. To však nijak nezastavilo gólostroj Nových Sadov. V 60 minúte ten istý hráč zvýšil na 2:6. Posledný náznak rezistencie domáceho mužstva vykresal bývalí hráč Nových Sadov Martin Búcora po nechytateľnej strele z poza šestnástky, čím upravil stav hry na 3:6.

Tréner Michal Pargáč v týchto častiach hry začal postupne striedať všetkých hráčov z lavičky. Typickým žolíkom sa stáva Kristián Krasňanský, ktorý po príchode na ihrisko skóroval hneď dva krát. Prvý krát v 68. a druhý v 83 minúte, čím navýšil stav stretnutia na 3:8. Finálny účet vystavil dlhoročný obranca Nových Sadov, Dalibor Greguš, ktorý v 85 minúte uzavrel stav stretnutia na konečných 3:9. Radi by sme poďakovali všetkým fanúšikom, ktorý si našli cestu na ihrisko a vytvorili našim mužom domácu atmosféru. Ďakujeme.

Po-zápasový rozhovor s hráčom TJ Nové Sady, Petrom Horaničom

Prvý zápas v drese Nových Sadov, aké máš dojmi?

Ako hovoríš, bol to prvý zápas, teda je ťažko niečo hodnoti. Moje dojmi sú zmiešané. Väčšinu chalanov som videl prvý krát. Musím sa naučiť mená jednotlivých chalanov a pochopiť ich herné myslenie na zápasoch.

Si v novom kolektíve, čo hovoríš na spoluhráčov?

Na tento názor potrebujem oveľa viac času ako jeden zápas.

Podľa teda, aký si typ hráča? Ofenzívny, defenzívny atď. Čo sú tvoje najobľúbenejšie herné činnosti?

Osobne sa vnímam skôr ofenzívne ale nemám problém ani s vyslovene defenzívnym zaradením. Moja najobľúbenejšia herná činnosť je vytvorenie rozohrávky, byť v „hlavou“ herného prejavu a mať prehlad o priebehu hry.

Si relatívne novým hráčom v našej oblasti, povedz kde si futbalovo vyrastal a kde si dosiahol najlepšie úspechy?

Moja futbalová kariéra sa začala už na základnej škole. V športových školách ako odchovanec špičkového klubu Chemlon Humenné. Po žiackom a dorasteneckom len a len prvoligovom období som sa zaradil do “A” mužstva Chemlon Humenné v tom čase v druhej najvyššej slovenskej lige. Odohral som dve sezóny. Po dvojročnej pauze spôsobenej zranením som hrával štvrte a piate ligy v Českej a Slovenskej republike. Nasledovala dlhšia 3,5 ročná pauza a teraz som hráčom Nových Sadov.

Máš nejaké osobné ambície v drese Nových Sadov?

Moje osobné ambície sú jednoduché, rozohrať sa. Ako som spomínal, mám herný výpad viac ako 3 roky. Zrejme je to klišé, ale v tejto fáze idem od zápasu k zápasu :-).