post

9 bodov je doma

Milý športový priaznivci, s neskutočnou radosťou vám môžeme priniesť informáciu, že tento víkend boli v Nových Sadoch bodové hody už v dvojtýždňovom predstihu. Postarali sa o to všetky celky, ktoré zdolali svojich súperov a tak získali tento víkend povestný „hetrik“ v dedinskom futbale. Ale poďme pekne po poriadku.

V sobotu vycestovali naši dorastenci zmerať si svoje sily do Čifár. Tabuľkové postavenie súpera napovedalo, že sa bude hrať veľmi vyrovnaný zápas. Tak aj bolo. Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom tempe kedy oba celky bojovali o pozičnú dominanciu na ihrisku. Z hry oboch celkov bolo cítiť, že sa jedná o technicky hrajúce mužstvá, ktorým vyhovuje dlhé držanie lopty. Po asi 15 minútach sa začali misky váh preklápať na stranu zverencov Richarda Bujnu. Väčšia kontrola hry ako aj ofenzívny prejav mali za následok, že v 23. minúte otvoril stav stretnutia Matúš Luzár, ktorý v neprítomnosti svojej útočnej dvojičky Mariána Vargu veľmi dobre ťahal Novosadský útok. Nápor na obranu domácich sa stupňoval, avšak obetavými zákrokmi domácich hráčov sa polčasový výsledok už nezmenil.

Množstvo nepremenených šancí mohli našich chlapcov na konci mrzieť a preto tréner Bujna v polčase a aj začiatkom druhého polčasu urobil niekoľko taktických zmien. To sa ukázalo ako veľmi dobrý krok, vzhľadom nato, že hneď v 47. minúte zvýšil autor úvodného gólu už na 0:2, čím vniesol pokoj do radov našich chlapcov. Tlak našich chlapcov bol obrovský no srdnatý výkon domácich nedovolil zmenu stavu stretnutia. V 80. minúte stretnutia sa k záverečnému náporu odhodlal hráč domáceho celku Adam Kúti, ktorý zabojoval v obrane našich chlapcov a exportným lobom nedal Timotejovi Némethovi žiadnu šancu, čím znížil na 1:2. Nádeje domácich však o 3 minúty neskôr zhasil ďalší gól do ich siete a bolo konečných 1:3. O bezprostrednú reakciu po zápase sme poprosili trénera U19 Richarda Bujnu.

Ako hodnotíš dnešný zápas s Čifármi?
Dnešný zápas hodnotím na výbornú, aj keď pred zápasom som mal trošku pochyby. Mali sme kvalitného súpera, a vedel som že to bude dobrý zápas! Chalani ukázali bojovnosť a rád by som im touto cestou poďakovať.
Nechýbali ti vykartovaný Marián Varga a Lukáš Močko, ktorý má zdravotné problémy?
Tak chalani určite chýbali. Močko je výborný stopér ktorý každý zápas dá zo seba 110%. Čo sa týka Mariána Vargu si myslím, že keby dnes nastúpi skóre na ukazovateli svieti oveľa vyššie.
Zatiaľ bez prehry, aký je to pocit?
Pocit je to veľmi dobrý. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie, veď ideme vyhrať ligu!!! (smiech)
Kto je podľa teba váš najväčší súper v lige?
Každý jeden klub bol pre nás kvalitný a mohol prekvapiť. Je hlúpe si myslieť, že sme majstri sveta a teraz každý s kým budeme hrať sa poskladá ešte pred zápasom a odovzdá nám 3 body len za účasť. Treba si však reálne povedať, že tie najťažšie zápasy nás ešte len čakajú. Rišnovce a Slažany budú veľmi kvalitný super. My máme však tie najvyššie ambície a preto sa zodpovedne pripravíme a 3 body získame!
Hovoríš o najvyšších ambíciách, aké sú tvoje ambície na túto polsezónu(do zimnej prestávky)?
Samozrejme skončiť na čele tabuľky. Ale hlavná moja ambícia je vrátiť dorastenecký futbalový oddiel TJ Nové Sady do 5 ligy, pretože títo chlapci tam patria!

O deň neskôr v nedeľu nás čakal dvojzápas na ihrisku v Nových Sadoch. Úvodné stretnutie sa hralo o 13:30 medzi našimi chlapcami a súperom z Veľkého Zálužia. Zápas bol mimoriadne vyrovnaný od úvodných minút stretnutia. Bojovalo sa o každý centimeter ihriska a veľa krát sa za jeho získanie platilo odreninami, krvou a zraneniami.

Obe mužstvá cítili, že majú možnosť získať 3 body a preto bojové nasadenie by im mohli závidieť aj niektoré celky u mužov. V 33. minúte dal víťazný gól Marko Mareček, ktorý rozhodne patril do kategórie výstavných. Druhý polčas bol na vlas rovnaký. Boj o loptu, šance na oboch stranách. Stav stretnutia sa však už nezmenil. O vyjadrenie sme po zápase poprosili trénera U15 Martina Marečka.

Čo sa ti na dnešnom zápase páčilo najviac a naopak, čo ťa veľmi nepotešilo?
Rozhodne som bol spokojný z nasadením mojich chlapcov. Tá bojovnosť a nezlomný duch čo dnes ukázali bol veľmi inšpiratívny. Po pravde treba povedať, že sa naplno ukázal charakter mužstva, ktorý má presne tieto atribúty, bojovať od prvej až po poslednú minútu. Na druhej strane som bol trochu sklamaný, lebo mi chýbala na ihrisku taká „futbalovosť“. To čo nás zdobilo aj v zápasoch, ktoré sme prehrali so tento zápas vôbec nevidel.
Čo konkrétne tým myslíš?
Poviem to takto, cez pol čas a aj po zápase som mal najviac ošetrovanie odretých kolien, lakťov a iných zranení za celú doterajšiu sezónu. Verím, že aj tréner hostí to mal úplne rovnako. Dnes to bol veľmi fyzický futbal a ja osobne tento štýl moc nepreferujem a viem, že moji chlapci vedia hrať krásny futbal na 2 až 3 dotyky keď majú svoj deň.
Moment zápasu bol keď Marko strelil gól a tým vlastne rozhodol zápas, ako si to vnímal?
Tak ako by som to mohol vnímať. Keď synátor dá hentaký krásny gól a tým prispeje k výhre môžem byť len hrdý. Avšak, hrdý som na všetkých chlapcov, odviedli kus roboty a nechali na tom trávniku srdce čo sa mne osobne veľmi počíta.
Dnes ste mali pomerne peknú divácku kulisu, jak som počítal tak okrem personálu TJ Nové Sady tu bolo asi 20 – 30 ľudí. To je celkom nezvyk na žiacke zápasy v našej lige. Čomu to pripisuješ?
Naši diváci sú na 90% rodičia jednotlivých hráčov. Dnes som tu ale videl aj veľa dorastencov, ktorý mali zápas včera a aj Ačkarov zo Štefanovičovej či nášho mužstva. Je to super pre tých chlapcov, lebo im to dáva oprávnený pocit podpori, zo strany ich okolia. Som za to rád.
Dnes si mal po prvý krát k dispozícií chlapcov z Chrenovej, Tomáša a Patrika Paulíkovcov. Aké si mal z nich pocity?
Tak ja tých chlapcov poznám z výberov teda som sa nebál o ich futbalové kvality. Bolo na nich vidieť, že trénujú zo svojím hlavným mužstvom a teda sa dnes trochu hľadali zo spoluhráčmi ale o ich futbalových kvalitách niet pochýb. Verím, že časom sa to zlepší, keď sa trochu oťukajú.

Vyvrcholením futbalového víkendu bol zápas našich chlapov a ich súpera zo Štefanovičovej. Tréner Mako sa zo svojimi zverencami svedomito na tento zápas pripravoval, vzhľadom na nedávne úspechy nášho súpera. Zápas sa pre zverencov trénera Maku začal ako z najlepších snov. Vysoké napádanie, krásne otáčanie hry a systematické preniky do šestnástky súpera vyústili v 16. minúte do obranného faulu brániaceho hráča na Jána Kadju. Vzhľadom nato, že sa faul odohral v šestnástke rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý napriek povere, že faulovaní hráč by nemal kopať penaltu, s prehľadom premenil Ján Kadja a tým otvoril svoj strelecký účet.

Obraz hry sa výrazne nezmenil. Systematické hra nášho domáceho celku robila hráčom Štefanovičovej problémy. Hostia hrozili hlavne z krídelných priestorov, kde vďaka svojim rýchlym útočníkom neraz zaskočili našu defenzívu. Spoľahnúť sme sa však mohli na piliere našej obrany Romana Fusku, či Petra Kollára. O 6 minút neskôr sa krásnou otočkou presadil aj Peter Horanič čím upravil stav stretnutia na 2:0. Hráči hostí vedeli, že ak to takto bude pokračovať, tak ich na konci zápasu nečaká nič dobré a to rozhodne nechceli pripustiť. Preto hneď po rozohrávke v 23. minúte vletelo do našej šestnástky hneď 5 hráčov súpera a po viacerých pokusoch odkopnúť loptu sa najlepšie zorientoval Andrej Konečný a znížil na 2:1. Výsledok 2:1 nebol vôbec to v čo tréner Mako. Napriek veľmi peknej hre jeho zverenci nedokázali premeniť viaceré vyložené šance a aj keď boli lepším celkom, hra bolo veľmi vyrovnaná. Do druhého polčasu naši chlapci doslova vyleteli na súpera. Veľmi agresívna hra našich chlapcov priniesla svoje ovocie v 58 minúte kedy sa opätovne presadil Ján Kadja. Tento ostrostrelec Nových Sadov sa presadil aj 60. a 67. minúte čím priniesol pokoj na kopačky domáceho celku. Tréner postupne začal prestriedavať všetkých hráčov z lavičky. Jedným zo striedajúcich bol aj Šimon Lampert, ktorý sa poďakoval za príležitosť hneď streleným gólom z kategórie kurióznych, kedy pri rohovej zastávke centrovanú loptu stočil až do brány súpera. V závere stretnutia svoje strelecké konto navýšil ešte Ján Kadja a posledný klinec do rakvy hostí zabil v 89. minúte Peter Horanič. O reakciu sme poprosili prezidenta klubu Romana Kollára.

Po dlhšej dobe si opäť nastúpil ako sa ti hralo?
Hralo sa mi veľmi dobre, škoda, že som si nemohol zahrať aj dlhšie (smiech).
Ako hodnotíš výkon mužstva?
Veľmi dobre, konečne sa nato dalo pozerať. Bol tam pokoj a rozvaha v rozohrávke čo priniesli skúsený hráči a zároveň behavosť a hravosť čo zase do hry dali mladý. Bola to ideálna kombinácia.
Spomínaš tých mladých chlapcov, čo hovoríš na výkon dorastencov?
Som veľmi spokojný, je tam veľký potenciál.
Čo hovoríš na výsledok? 2:1 polčas a nakoniec 8:1?
Musím sa priznať, že som čakal, že zlomíme odpor súpera už v úvodnom polčase. Nepremenili sme viaceré šance a tým sme dali súperovi priestor na nádych a následné zníženie. Som však rád, že druhý polčas sme chytili pevne do rúk a už sme si 3 body nenechali ujsť.
Budúci týždeň cestujete do Lužianok, aký máš s toho pocit?
Výborný, ideme si tam po 3 body (smiech).